PATTAYA GECE HAYATININ EN İYİ BAR VE KULÜPLERİ

Sınırsız Eğlencenin Adresi: Pattaya

Bugün sizi dünyanın en iyi gece hayatı merkezi olarak kabul edilen Tayland’ın Pattaya gecelerine götüreceğim. Pattaya denildiğinde ilk akla gelen şey sınır tanımayan eğlencedir. Asya bölgesinin yanı sıra dünyanın diğer bölgelerinden gelen ziyaretçiler tarafından çok beğenilen Pattaya geceleri her ne kadar herkese hitap etse de, bu şehre gelen ziyaretçilerin büyük çoğunluğu erkeklerdir. Kısa bir araştırma yaptığınızda Bangkok Pattaya turlarının ülkemizdeki erkekler arasında oldukça popüler olduğunu görebilirsininiz. Bangkok’a göre oldukça sakin olan ve gündüz küçük bir kasaba görünümündeki  bu şehir hava karardığında bambaşka bir çehreye bürünüyor. Pattaya şehri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Pattaya yazımda bulabilirsiniz. Sanki bütün şehir havanın kararmasını beklemişçesine Pattaya gecelerine, çoğunlukla da  Walking Street’e akın ediyor. Dünyanın en ünlü gece hayatı sokağı olarak kabul edilen bu 500 metre uzunluğundaki caddede onlarca bar ve gece kulübü bulunduğundan ziyaret etmeden önce araştırma yapmanızda yarar vardır. Pattaya Walking Street’te yer alan bar ve gece kulüplerinin en iyilerini gezdim ve sizler için derledim. Buyurun, Pattaya gece hayatının en iyi gece kulübü ve barları …

1. Gulliver’s Walking Street

Pattaya gecelerine adımımızı Walking Street’in Beach Road kapısı girişindeki ilk bar olan Gulliver’s den atıyormz . Logosundan veya duvarındaki kırmızı Cadillac’tan fark etmeniz oldukça kolay olan Gulliver’s de genelde hip-hop ve R&B tarzında müzikler çalar. Avrupai tarzdaki bu bar Pattaya’da benim gördüğüm en havadar barlardan biridir diyebilirim. Gulliver’s barın özelliği genelde Pattaya gece hayatına giriş yapılan ilk veya son bar olmasıdır. Benimde Pattaya’daki ilk gittiğim bar olduğu için listemin ilk sırasına bu barı ekledim. Gulliver’s Pattaya gece hayatına giriş yapmadan önce İlk biranızı veya gecenin sonundaki son biranızı içmek için ideal bir mekan diyebilirim.

Adres: 89 Walking Street, South Pattaya
Çalışma Saatleri: 20:00 – Geç Saatler

img_0638
Gulliver’s Walking Street

2. Candy Shop Pattaya

Pattaya gecelerine girişimizi Gulliver’s den yaptıktan sonra Pattaya turumuza Candy Shop ile devam ediyoruz. İsmine bakıp bu mekanın gogo bar olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Candy Shop benim Walking Street’teki bar kategorisinde sayabileceğim en eğlenceli mekanlardan biri. Walking Street’in tam merkezinde yer almasına rağmen oldukça havadar olan bu mekanda R&B tarzında çalan müzikler ile ön plana çıkıyor.  Candy Shop’u ziyaret edecekseniz erken bir saatte gitmenizi veya rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Adres: Candy Shop, Walking Street, Pattaya
Çalışma Saatleri: 20:00 – 04:00
Web Sitesi: https://www.facebook.com/CandyshopPattaya

img_0613
Candy Shop Pattaya

3. My Way Beer Bar Pattaya

Tayland’a ayak bastığınız andan itibaren belkide en sık duyacağınız kelimelerden biri “ladyboy” olacaktır. Bangkok’tan Pattaya’ya kadar geldiyseniz ve halen ladyboy nedir? diye soruyorsanız size Pattaya gece hayatının en ünlü ladyboy barı olan My Way Beer barını öneririm. Pattaya’ya kadar gelmişken ladyboyları göreyim birde selfie çektireyim diyorsanız gece yarısına kadar beklemeniz gerekecektir. Zira erken saatlerde sıradan bir bar havasında olan bu mekan  gece yarısından sonra ladyboyların uğrak yeri oluyor. Barın ladyboylar arasında bu kadar popüler olmasının sebebi ise patronlarının Pattaya’nın en meşhur ladyboyları arasında gösterilmesidir.

Adres: Opposite the Tree, Walking Street, South Pattaya
Çalışma Saatleri: 20:00 – 04:00
Web Sitesi: https://www.facebook.com/pages/My-Way-Bar/260724564057777

img_0635
My Way Beer Bar Pattaya

4. SugarBaby Gogo & Club Pattaya

Tayland’da en sık duyacağınız kelimelerden diğeri ise “Gogo” barlardır. Gogo bar nedir diye soruyorsanız hemen açıklayayım. Tayland eğlence hayatının vazgeçilmezi olan bu barlar bikinili genç kızların bir sahnede genellikle bir direğin etrafında estetik bir şekilde dans ettiği yerlerdir. Gogo barlarını Tayland’a özgü striptiz bar olarak düşünebilirsiniz. Tayland’da çok popüler olan gogo barlar ilginizi çektiyse size önerim Sugarbaby  Gogo Club olacaktır. 2012’de açılan bu barın iddiası “Pattaya’daki en arkadaş canlısı kızların” bu mekanda çalıştığı yönünde. Sugarbaby bu unvanı hak etmek için müşteri memnuniyetine oldukça önem veriyor ve müşterilerde memnun kalmış olacak ki bu mekana ilgi oldukça yüksek diyebilirim. Hatta bu mekan Bangkok Pattaya turu düzenleyen birçok Türk tur şirketinin Pattaya’daki duraklarından biri olmuş durumda.

Adres: Walking Street Muang Pattaya, Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri 20150, Tayland
Çalışma Saatleri: 19:00–03:00
Web Sitesi: http://sugarbabypattaya.com/

img_0639
SugarBaby Gogo & Club Pattaya

5. Airport Club Pattaya

Pattaya gecelerinin vazgeçilmez eğlence duraklarından biri olan gogo barlar müşteri çekmek için ilgi çekici konseptler geliştirerek rekabette bir adım öne geçmeye çalışmaktadırlar. Birçok gogo bar kolay yolu seçip çıplaklığı ön plana çıkartarak bu yarışta öne geçmeye çalışsa da  bazı barlar oldukça yaratıcı konseptler ile karşımıza çıkmaktadır. Değişik konseptli gogo barlardan en ilgi çekici olanlardan biri  Airport Club’dır. Adından da anlaşılacağı gibi havalimanı konsepti ile hizmet veren bu Club hostes kıyafetli çalışanları ile oldukça ilgi çekicidir. Benim kaliteli gogo bar sınıfında gördüğüm bu kulüpte fiyatlar ise diğer gogo barlara göre biraz yüksektir.

Adres: Opposite Soi 15, Walking Street, South Pattaya
Çalışma Saatleri: 15:00 – Geç Saatler
Web Sitesi: https://tr-tr.facebook.com/Airport.Club.Pattayaa/

img_0620
Airport Club Pattaya

6. The Pier Disco Club Pattaya

Pattaya’daki en yeni ve en modern kulüplerinden biri olan Pier Disco Club 2013 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Açıldığında hedef kitle olarak turistleri seçmiş olsa da bu kulüp Taylandlılar tarafından çok beğenilmiş olacak ki kulübün ziyaretçileri çoğunlukla Taylandlı gençlerden oluşuyor. Tayland’ın gençlerinin eğlence tarzlarını merak ediyorsanız The Pier Disco Club’ı ziyaret etmenizi öneririm.

Adres: 190 Moo.10 Walking street, Nongpreu, Pattaya City, Chon Buri 20260, Tayland
Çalışma Saatleri: 22:00 – 07:00
Web Sitesi: https://www.facebook.com/ThePierPattayaDiscoClub/?ref=py_c

img_0621
The Pier Disco Club Pattaya

7. Club İnsomnia Pattaya

Pattaya gecelerinde favori mekanım neresi diye soruyorsanız cevabım İnsomnia Pattaya olacaktır. Haftanın yedi günü kalabalığın eksik olmadığı bu kulübün ziyaretçileri turistler ve Taylandın güzel kadınlarıdır. İki kattan oluşan İnsomnia’nın  giriş katında bar bölümü üst katında ise kulüp bölümü yer almaktadır. Kulübün bar bölümü oldukça havadardır ve kulüp öncesi vakit geçirmek için idealdir. Kapı açılışı 23:00 olan kulüp bölümünde çalan tekno müzikler, harika lazer aydınlatması ve dansçı kızların şovları ile birleşince büyüleyici bir atmofer oluşuyor. İçki fiyatlarının ortalama 15-25 Tl arasında olduğu bu kulüpte fiyatlar 22:00-24:00 saatleri arasında indirimlidir. Pattaya’da adı ile en uyumlu barlardan biri olan Club İnsomnia’da (uyuyamama hastalığı)  eğlenceye kendinizi kaptırırsanız haftanın yedi günü uykusuz kalabilirsiniz.

Adres: 110/1 Walking Street, South Pattaya, Pattaya, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Tayland
Çalışma Saatleri: Bar bölümü 21:00 – 02:00, Club bölümü 23:00 – 04:00
Web Sitesi: http://www.clubinsomniagroup.com/

img_0607
Club Insomnia Pattaya

8. Mixx Discotheque Pattaya

Pattaya’nın en görkemli ve en popüler gece kulübü hangisidir diye sorarsanız cevabım Mixx Discotheque olacaktır. Uzun süredir üst üste Pattaya’nın en iyi gece kulübü olarak seçilen Mixx Discotheque Rusların ve Taylandlı partisever kızların uğrak yeridir. Walking Street’in hemen sonunda yer alan bu kulüp toplam 900 metrekare alana sahip  iki bölümden oluşmaktadır. Lüks tarzdaki ilk bölüm olan Rouge Club’da genellikle hip-hop ve R&B, Crystal Palace olarak adlandırılan ikinci bölümde ise house ve trance tarzda müzikler çalıyor. Bu kulüpte uluslararası Dj’lerin yanısıra Tayland’ın en iyi DJ’lerinin performanslarını dinleyebilmeniz mümkündür.  İçki fiyatlarının diğer kulüplere göre bir tık daha pahalı olduğu Mixx  Discotheque’de saat 1 den önceki içkiler ise promosyonludur.

Adres: 331 Bali Hai Plaza, Walking Street, South Pattaya
Çalışma Saatleri: 21:00 – Geç Saatler
Web Sitesi: https://www.facebook.com/mixxdiscotheque/

img_0636
Mixx Discotheque Pattaya

9. The Roof Bar Walking Street

Pattaya geceleri bana sıcak geldi biraz hava alıp soluklanayım diyorsanız size önerim The Roof Bar olacaktır. Bu mekan, çaldığı hafif müzik ve sunduğu müthiş Pattaya körfezi manzarası ile Walking Street’in karmaşasından kurtulup keyifli vakit geçirmek isteyenler için birebirdir. The Roof Bar‘ın Tayland ve dünya mutfağından lezzetler sunan menüsünün yanında oldukça geniş kapsamlı bir içki listesi de mevcuttur. Fiyatları Pattaya geneline göre biraz pahalı olmasına rağmen sunduğu mükemmel Pattaya körfezi manzarası ile Walking Street’te ziyaret edilmesi gereken barlardan birdir.

Adres: 4th Floor, 94/7 Moo 10, Walking Street, South Pattaya
Çalışma Saatleri: 18:00 – 03:00
Web Sitesi: https://www.facebook.com/theroofpattaya

img_0616
The Roof Bar Walking Street

10. The Ice Cube & V2O Cocktail Bar Pattaya

Pattaya gece hayatı turumuzun sonuna geldik. Pattaya gece hayatı bana çok hareketli geldi ve aşırı sıcakladım diyorsanız size önerim Pattaya’da V2O Cocktail barın içinde yer alan İce Cube olacaktır. Soğuğu iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bu mekanda sıcaklık tam -11°c. Votkaları ve kokteylleri ile meşhur olan bu mekan sıcaktan çabuk bunalanlar ve biraz serinleyip gece hayatına devam etmek isteyenler için birebirdir diyebilirim.

Adres: Next to Soi 15, Walking Street, South Pattaya
Çalışma Saatleri: 19:00 – 04:00
Web Sitesi: https://www.facebook.com/icebar.v2o

img_0615
The Ice Cube & V2O Cocktail Bar Pattaya

Pattaya’daki en iyi Rus barları hangisidir? Rus barları listende niye yok? diye soruyorsanız hemen cevaplayayım. Pattaya’ya gittiğim dönemdeki Rus barlarının hepsi kapandığı için listeme eklemedim. Kısa bir araştırma yaptığımda bu barlarda çalışan Rus kadınlarının çalışma izinlerinde sorun yaşandığı ve bu sebeple barların kapatıldığını okudum. Son dönemde Pattaya gecelerinde önemli bir yer edinmeye başlayan Rus barları ile ilgili tek söyleyebileceğim Pattaya geneline göre fiyatlarının oldukça yüksek olduğudur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s